fbpx

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA SOFA DESIGN

SEDACÍ SOUPRAVY   I   KŘESLA A UŠÁKY    I   LAVICE    I   ŽIDLE A TABURETY    I    ČELA POSTELÍ    I    SPRINGBOX

O nás…

Jsme tradiční český výrobce kvalitního čalouněného nábytku s velmi dlouhou životností poskytující maximální pohodlí. V dílně firmy Sofa design s.r.o. pracují zkušení dlouholetí zaměstnanci z čalounického i truhlářského oboru, kteří mají vztah k ručnímu řemeslu. Naši zaměstnanci vyrábějí kvalitní poctivý nábytek s láskou a pokorou k materiálům. Výrobky jsou následně nejluxusnější ozdobou každého interiéru ale i exteriéru. Vyrábíme nábytek dle vašich požadavků například výška, šířka, hloubka či tuhost sedáků a opěradel. Na přání zákazníka zhotovíme repliky a kopie nábytku dle fotografií a vlastních požadavku.

 Z nabízené výroby si můžete objednat křesla, pohovky, sedačky, židle, taburety, paravány, stěny, čela postelí a i samotné postele.

Vyrobíme Vám vlastně cokoliv, co si dokážete představit ve formě čalouněného nábytku.

Dále v naší nabídce služeb naleznete  přečalouňení poškozeného nábytku  či výměna již okoukaného vzoru látky stávající sedací soupravy.

ZAKÁZKOVÁ VÝrOBA

Tradiční česká výroba čalouněného nábytku

V prvé řadě je nejdůležitější představa a přání zákazníka Kvalitní čalouněný nábytek vzniká z nápadu a idei, kterou zákazník přinese do naši dílny. My zjistíme představy zákazníka a převedeme požadavky na návrh ze zjištěných informací. Ze zadání základního tvaru a rozměru nábytku vytvoří náš zkušený truhlář přesný plán budoucí kostry produktu, který se promění v křeslo nebo pohovku. Celý čas vyžaduje řemeslné dovednosti a zkušeností. Následně s vámi vybereme nejvhodnější potahovaný materiál, který Vám nabídneme z řad světových výrobců látek a kůží z pravých výběrových tradičních koželužen.

V našem showroomu nebo čalounické dílně si můžete vyzkoušet různé tvrdosti sedáků a opěráků, Pocítíte rozdíl mezi péřovou a pěnovou výplní nebo vyberete z různé tvrdostí a provedení sedaček z kterých si pak vyberete nejvhodnější tvrdosti a materiál výplní vašeho vytouženého sedacího nábytku. I tyto detaily s vámi dopodrobna probereme a poradíme s výběrem výplní, které vám budou nejenom neuvěřitelně pohodlné ale i zdravotně nejlépe vyhovující.

Kostra vašeho budoucího pohodlí

Základem každého poctivého nábytku je dřevěná kostra u které vždy pečlivě vybíráme dřevo, které použijeme na výrobu kvalitní konstrukce tak, aby nosné části neobsahovali suky a další vady. Nejdříve ze všeho se nakreslí schéma budoucí sedačky, křesla nebo jiného druhu nábytku. Toto schéma se poté překreslí na šablony 1:1, kde zkoumáme možná slabá místa a ty následně nahrazujeme nebo vytváříme výztuhy. Každé sebemenší vrznutí kostry nábytku se za několik let promění ve vůli a poté může dojít k poškození nábytku. Abychom tomu zabránili, vždy používáme ty nejpevnější spoje a lepidla a některá
místa dokonce zpevňujeme ocelovými prvky.Designové pohledové části jako například nohy, jsou vyráběny z nejlepšího výběrového surového dřeva, které si naši truhláři sami vyberou od roky prověřených dodavatelů.  Následně je ručně zpracovávají do kvalitních, designových i historických  tvarů přesně podle vašich představ. Truhláři Vám přitom sami poradí s výběrem kvalitního a nejvhodnějšího dřeva a pomohou se přiblížit k ojedinělému výrobku.

.

Čalounická zručnost
a vdechnutí duše

 Od truhlářů se nábytek přesouvá k čalouníkům, kteří vdechují nábytku finální tvar a potah. Ti v první řadě dřevěnou konstrukci doplní o napínací popruhy a pružiny. Po tom následuje rozsáhlé množství prověřených čalounických materiálů a výplní, z nichž je vymodelován finální tvar budoucího nábytku.

Naši čalouníci po přesném vymodelování začnou oměřovat vyráběný kousek a zručně připravovat Vámi vybraný potahový materiál.   

Naši zkušení zaměstnanci velmi dbají na unikátnost každého kusu a vyloženě vdechují do své práce srdce a duši. Každý detail je promyšlený nejenom z hlediska estetického ale i praktického aby sedačky, které vyrábíme, byly co nejdéle k užití a obšťastňovaly vás i vaše návštěvy.

.

Kontrola kvality, provedení a předání produktu

Jsme hrdí na naše výrobky, a proto každý vyrobený kus důkladně prověřujeme. Za výslednou kvalitou  stojí několikastupňový systém kontroly kvality. Kontrolu kvality provádíme v průběhu
výroby nábytku, kde poté, co jednotlivé součásti výrobku opouštějí dílnu, odpovědný zaměstnanec podepisuje certifikát kvality. Výsledný certifikát kvality tak na výstupu obsahuje podpisy šicí dílny, truhlárny, čalouny a na závěr kontrolora výstupní kvality.  Až poté je nábytek zabalen a připraven k expedici.

UNIKÁTNÍ A OSOBNÍ PROCES

ŘÍZENÍ ZAKÁZEK SPOLEČNOSTI SOFA DESIGN

1.

ZJIŠTĚNÍ POTŘEB ZÁKAZNÍKA

2.

VYTVOŘENÍ PRIMÁRNÍHO
NÁVRHU NA ZÁKLADĚ
ZJIŠTĚNÝCH INFORMACÍ

3.

PŘEDSTAVENÍ NÁVRHU A KONZULTACE
PŘÍPADNÁ ÚPRAVA NAVRŽENÉHO ŘEŠENÍ

4.

KONZULTACE A VÝBĚR POTAHOVÝCH
A DEKORAČNÍCH MATERIÁLŮ JAKO JE
POTAHOVÁ LÁTKA, OKRASNÉ ŠŇŮRY ATD.

5.

TVORBA CENOVÉ KALKULACE A PŘÍPADNÁ ÚPRAVA ZAKÁZKY PODLE FINANČNÍCH MOŽNOSTÍ ZÁKAZNÍKA

6.

ZPRACOVÁNÍ A VÝROBA ZAKÁZKY

7.

DORUČENÍ HOTOVÉHO NÁBYTKU
K ZÁKAZNÍKOVI

8.

NÁSLEDNÝ SERVIS DLE POTŘEB ZÁKAZNÍKA

JSME MISTŘI VE SVÉM OBORU

PŘEČALOUNĚNÍ A OPRAVA ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU

přečalounit či vyhodit?

V prvé řadě je nejdůležitější zvážit zda Váš oblíbený kus nábytku je potřeba nahradit nebo ho jednoduše nechat opravit. Proto neváhejte a oslovte nás. Naši dlouholetí vyučení čalouníci a truhláři dokáží opravit, vyztužit, přečalounit  zkrátka vše co bude potřeba. Po odsouhlasení detailů přečalounění, dodání nábytku k nám, výběru nové potahové látky či kůže můžeme začít vdechovat Vašemu nábytku nový život.

 

Postup naší práce

 Celé to začíná opatrným sundáním látky. Látku se snažíme nepoškodit abychom podle ni mohli případně vytvořit šablony pro látku novou. Poté co sundáme látku zkontrolujeme stav výplní. Pokud je výplň v pořádku a zákazník si nepřeje žádné změny nebo vylepšení výplní, poputuje látka k šičkám, které ušijí nové potahy ze zákazníkem vybrané látky. Čalouníci poté vezmou potahy a očalouní nábytek krásnou novou látkou. Jednoduché že? V praxi to tak bohužel chodí velmi zřídka. Velmi často se setkáváme s vadami, které nebyli na první pohled vidět. Například poškozený nebo rozpadající se molitan, popraskané popruhy, zrezivělé pružiny apod. Pokud najdeme nějaké z těchto vad, uděláme fotodokumentaci a o všem informujeme zákazníka abychom našli  řešení problému. Po dohodě se zákazníkem poté přistupujeme k dalším opravám jako je odstrojení molitanu, výměna popruhů či pružin, následný výběr nového molitanu, zkouška tvrdosti a až poté následné očalounění.

Vzpomínáte, jak jsme psali, že původní látku převezmou šičky až po kontrole rámů a molitanů? Někdy se totiž stává, že potah která byl ušit přesně podle původního potahu nesedí. Pokud tedy měníme molitan, zasahujeme do výplně, nebo se nová látka svojí strukturou či pevností výrazně odlišuje od látky původní, se sedačka po opravě pečlivě vyměří, a začnou se vytvářet nové šablony. Pokud se jedná o složitější sedačku nebo drahou látku, pak uděláme zkoušku nanečisto. Vezmeme zbytky látek z výroby, které kvůli jejich množství již není možno použít k očalounění či výrobě celé sedačky a z ní vyrobíme části potahů abychom vyzkoušeli jak látka sedne (protože by byla látka stejně na vyhození, není zákazníkovi samozřejmě účtována). Poté až přijde na řadu ušití nových sedáků, opěradel, područek a následné očalounění.